Volvo to marka, która od zawsze kojarzyła się z bezpieczeństwem. Producent postanowił znowu o nie zadbać.
Od 2020 roku wszystkie nowe auta opuszczające fabryki Volvo będą posiadały ograniczniki prędkości maksymalnej do 180km/h.

Volvo od zawsze  ma ambitny cel i cały czas do niego dąży. Ten cel to wyeliminowanie wypadków drogowych. Jako, że główną przyczyną wypadków jest prędkość to szwedzka firma postanowiła coś z tym zrobić. Z pewnością pomysł nie będzie miał uznania wśród piratów drogowych.

Marka pracuje obecnie także nad systemami, które będą ograniczać prędkość pojazdu w miejscach, gdzie o wypadek nie jest trudno. Takim miejscem jest z pewnością np. droga przy szkole - system na podstawie lokalizacji gps miałby czuwać nad brawurą kierowcy.

  • Już 20 marca bieżącego roku Volvo planuje zorganizować w Goeteborgu konferencję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie mają być przedstawione pomysły marki służące jego poprawie.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0