Volvo zwalnia… do 180km/h!

Volvo to marka, która od zawsze kojarzyła się z bezpieczeństwem. Producent postanowił znowu o nie zadbać.

Od 2020 roku wszystkie nowe auta opuszczające fabryki Volvo będą posiadały ograniczniki prędkości maksymalnej do 180km/h.

Volvo od zawsze  ma ambitny cel i cały czas do niego dąży. Ten cel to wyeliminowanie wypadków drogowych. Jako, że główną przyczyną wypadków jest prędkość to szwedzka firma postanowiła coś z tym zrobić. Z pewnością pomysł nie będzie miał uznania wśród piratów drogowych.

Marka pracuje obecnie także nad systemami, które będą ograniczać prędkość pojazdu w miejscach, gdzie o wypadek nie jest trudno. Takim miejscem jest z pewnością np. droga przy szkole – system na podstawie lokalizacji gps miałby czuwać nad brawurą kierowcy.

  • Już 20 marca bieżącego roku Volvo planuje zorganizować w Goeteborgu konferencję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie mają być przedstawione pomysły marki służące jego poprawie.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.