Uwaga na drogach! Dziś łatwiej dostać mandat

„Kaskadowy pomiar prędkości” to brak tolerancji dla piratów drogowych. W dniu dzisiejszym Policja prowadzi ogólnopolską akcję mającą wychwycić jak najwięcej piratów drogowych. Jest to już kolejna tego typu akcja i z pewnością nie ostatnia.

  • Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione w niedalekich od siebie odcinkach drogi.

Akcja trwa od godziny 6.00 do 22.00 22 marca 2019 roku. Najwięcej kontroli policyjnych będzie w miejscach szczególnie niebezpiecznych. KGP podkreśla, że niestety nastąpił wzrost wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Jest to 4% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W tym roku śmierć na drogach poniosły aż 102 osoby, a 1300 zostało rannych. Dane te uwzględniają jedynie pierwsze dwa miesiące tego roku. Dziś na drogach w akcji bierze udział około 5 tysięcy funkcjonariuszy.

  • Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.