Bądź bliżej aktualnych przepisów z miesięcznikiem „Szkoła Jazdy”. Już w lutowym numerze dodatek specjalny: Wykaz aktów wykonawczych do ustawy o transporcie drogowym.

- Częste zmiany przepisów powodują, że nie zawsze wiemy o wejściu w życie kolejnych zmian - mówi Antoni Kluczyński naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Prudniku, który przygotował wykaz. - Wiedza o tym, które regulacje obowiązują, gdzie je szybko znaleźć, decyduje o jakości i efektywności pracy wielu z nas.


Kierując się tymi przesłankami, przygotowaliśmy dla naszych czytelników aktualny na dzień1 stycznia 2011 roku kompletny wykaz aktów wykonawczych do ustawy o transporcie drogowym, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdego właściciela osk.


To nie wszystko. Zachęcamy również wszystkich właścicieli OSK do dzielenia się wiedzą z zatrudnionymi przez siebie instruktorami. W tym celu przygotowaliśmy specjalną ofertę. Przy zamówieniach na prenumeratę złożonych jeszcze w tym miesiącu, za każdy dodatkowy egzemplarz miesięcznika zapłacisz jedynie 30 zł/rok.


W numerze ponadto:


Ustawa o kierujących niezgodna z Konstytucją RP - Forsowanie Super OSK odbywa się poprzez łamanie ogromnej liczby wartości i zasad konstytucyjnych i unijnych - to jeden z wniosków ekspertyzy prawnej dotyczącej Ustawy o kierujących, którą przygotował konstytucjonalista prof. Andrzej Bałaban.


Nowe pytania, zamieszanie po staremu - Zmiana bazy pytań egzaminacyjnych wprowadzona przez Ministerstwo Infrastruktury wywołała chaos i bałagan. Wydawcy otrzymali zaktualizowaną bazę tuż przed Nowym Rokiem, więc kursanci nie dostali poprawionych podręczników na czas i nie mogli dobrze przygotować się do egzaminu.


Spór wokół Super OSK - Dla kogo Super OSK będą naprawdę super, a kto na nowych przepisach straci?


Akcja „Elka” od kuchni - Dzięki uprzejmości szczecińskiej drogówki, wzięliśmy udział w policyjnej akcji „Elka”, która odbyła się na szczecińskich ulicach.


VAT - praktyczny poradnik. Co się zmienia w podatku VAT dla ośrodków kształcenia kierowców - analizuje doradca podatkowy (zwolnienia, wystawianie faktur, odliczanie VAT-u).


Peugeot zostaje w Koszalinie - Na właścicieli ośrodków szkolenia kierowców z rejonu Koszalina padł blady strach. Lokalny sprzedawca samochodów marki Peugeot, używanych do egzaminowania na kat. B przez Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie, zlikwidował działalność. Właściciele ośrodków obawiają się teraz, że czeka ich wymiana aut.


Czy szybciej znaczy bezpieczniej? - Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne dopiero po jakimś czasie, gdyż kolejny „eksperyment” na polskich drogach właśnie się rozpoczął. Jego „założenia” miały dotyczyć wprawdzie dróg o najwyższych parametrach technicznych, czyli autostrad i dróg ekspresowych, ale w praktyce okazuje się, że jednak nie do końca.


Krzysztof Cugowski opowiada: dla mnie samochód to coś więcej niż łyżka lub garnek.


Hamowanie awaryjne na wprost z ominięciem przeszkody. Ani system ABS, ani nasze umiejętności nie uchronią nas przed wpadnięciem na przeszkodę jeżeli będziemy jechać zbyt szybko.


Kategoria A - zawodowa czy nie? - Pod koniec 2010 roku Ministerstwo Finansów opublikowało interpretację przepisów dotyczących podatku VAT na szkolenie kierowców. Uznało, że motocyklista to nie zawód i szkolenie na kategorię A musi zostać objęte 23-procentowym podatkiem. Eksperci są innego zdania.


Apel: nie zmieniajmy pojazdów!!! - Wiesław Wyżycki, szef OSK „Tęcza” w Warszawie, zaapelował do instruktorów, by nie zmieniali samochodów szkoleniowych, pomimo wymiany floty w warszawskim WORD-zie. Jego postulat ma coraz większe poparcie.


ZAMóW PRENUMERATĘ JUŻ DZIŚ!!!!! - Wejdź na sklep WINFOR


 


red.


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0