Uwaga: kolejny dodatek dla szkoleniowców

Bądź bliżej aktualnych przepisów z miesięcznikiem „Szkoła Jazdy”. Już w lutowym numerze dodatek specjalny: Wykaz aktów wykonawczych do ustawy o transporcie drogowym.

– Częste zmiany przepisów powodują, że nie zawsze wiemy o wejściu w życie kolejnych zmian – mówi Antoni Kluczyński naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Prudniku, który przygotował wykaz. – Wiedza o tym, które regulacje obowiązują, gdzie je szybko znaleźć, decyduje o jakości i efektywności pracy wielu z nas.

Kierując się tymi przesłankami, przygotowaliśmy dla naszych czytelników aktualny na dzień1 stycznia 2011 roku kompletny wykaz aktów wykonawczych do ustawy o transporcie drogowym, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdego właściciela osk.

To nie wszystko. Zachęcamy również wszystkich właścicieli OSK do dzielenia się wiedzą z zatrudnionymi przez siebie instruktorami. W tym celu przygotowaliśmy specjalną ofertę. Przy zamówieniach na prenumeratę złożonych jeszcze w tym miesiącu, za każdy dodatkowy egzemplarz miesięcznika zapłacisz jedynie 30 zł/rok.

W numerze ponadto:

Ustawa o kierujących niezgodna z Konstytucją RP – Forsowanie Super OSK odbywa się poprzez łamanie ogromnej liczby wartości i zasad konstytucyjnych i unijnych – to jeden z wniosków ekspertyzy prawnej dotyczącej Ustawy o kierujących, którą przygotował konstytucjonalista prof. Andrzej Bałaban.

Nowe pytania, zamieszanie po staremu – Zmiana bazy pytań egzaminacyjnych wprowadzona przez Ministerstwo Infrastruktury wywołała chaos i bałagan. Wydawcy otrzymali zaktualizowaną bazę tuż przed Nowym Rokiem, więc kursanci nie dostali poprawionych podręczników na czas i nie mogli dobrze przygotować się do egzaminu.

Spór wokół Super OSK – Dla kogo Super OSK będą naprawdę super, a kto na nowych przepisach straci?

Akcja „Elka” od kuchni – Dzięki uprzejmości szczecińskiej drogówki, wzięliśmy udział w policyjnej akcji „Elka”, która odbyła się na szczecińskich ulicach.

VAT – praktyczny poradnik. Co się zmienia w podatku VAT dla ośrodków kształcenia kierowców – analizuje doradca podatkowy (zwolnienia, wystawianie faktur, odliczanie VAT-u).

Peugeot zostaje w Koszalinie – Na właścicieli ośrodków szkolenia kierowców z rejonu Koszalina padł blady strach. Lokalny sprzedawca samochodów marki Peugeot, używanych do egzaminowania na kat. B przez Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie, zlikwidował działalność. Właściciele ośrodków obawiają się teraz, że czeka ich wymiana aut.

Czy szybciej znaczy bezpieczniej? – Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne dopiero po jakimś czasie, gdyż kolejny „eksperyment” na polskich drogach właśnie się rozpoczął. Jego „założenia” miały dotyczyć wprawdzie dróg o najwyższych parametrach technicznych, czyli autostrad i dróg ekspresowych, ale w praktyce okazuje się, że jednak nie do końca.

Krzysztof Cugowski opowiada: dla mnie samochód to coś więcej niż łyżka lub garnek.

Hamowanie awaryjne na wprost z ominięciem przeszkody. Ani system ABS, ani nasze umiejętności nie uchronią nas przed wpadnięciem na przeszkodę jeżeli będziemy jechać zbyt szybko.

Kategoria A – zawodowa czy nie? – Pod koniec 2010 roku Ministerstwo Finansów opublikowało interpretację przepisów dotyczących podatku VAT na szkolenie kierowców. Uznało, że motocyklista to nie zawód i szkolenie na kategorię A musi zostać objęte 23-procentowym podatkiem. Eksperci są innego zdania.

Apel: nie zmieniajmy pojazdów!!! – Wiesław Wyżycki, szef OSK „Tęcza” w Warszawie, zaapelował do instruktorów, by nie zmieniali samochodów szkoleniowych, pomimo wymiany floty w warszawskim WORD-zie. Jego postulat ma coraz większe poparcie.

ZAMóW PRENUMERATĘ JUŻ DZIŚ!!!!! – Wejdź na sklep WINFOR

 

red.

 

 

4 komentarze do “Uwaga: kolejny dodatek dla szkoleniowców”

  1. Pingback: useful content

  2. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

  3. Pingback: Belcampo Anya scandal

  4. Pingback: ดูดวงไพ่ยิปซี

Dodaj komentarz