Ustalmy zasady i trzymajmy się ich

Przystępując do pracy z kursantem powinniśmy ustalić zasady dotyczące wzajemnych relacji pomiędzy kursantem a instruktorem, uważa Elżbieta Stelmach, trenerka biznesu i doradca zawodowy.

W czytelny sposób powinniśmy powiedzieć jakie czynności ja jako instruktor będę podejmować aby monitorować naukę, jazdę. To wszystko daje pewną moc zarówno osobie która się uczy, jak i osobie prowadzącej zajęcia.

Eugeniusz Matuszak, właściciel OSK Prima i wykładowca prawko.pl dodaje, że każda jednostka lekcyjna powinna się zaczynać od przekazania kursantowi założeń zajęć oraz powinna się kończyć podsumowaniem, aby ustalić czy zajęcia zostały zrealizowane prawidłowo.

Jeśli pojawiły się jakieś niedociągnięcia, wracamy do nich podczas następnych zajęć i kursant wie na czym „cała gra polega”.