USA. Kierowcy zatrzymywali się na pasie awaryjnym autostrady po to, żeby zbierać pieniądze z asfaltu.

W stanie Georgia, USA, na autostradzie z bankowozu wyfrunęły banknoty. Kierowcy nie zważając na zagrożenie jakie mogą spowodować zatrzymywali się na poboczu by zebrać jak najwięcej pieniędzy. fot. Youtube

  • Deszcz pieniędzy był w hrabstwie Dekalb na autostradzie I-285 w okolicach miasteczka Ashford-Dunwoody.
  • Na drogę wysypało się ponad 170 tys. dolarów.

Scena niczym z filmu nie miała jednak happy endu. Miejscowy sierżant Rober Parsons poprosił wszystkich ,,szczęśliwców” o zwrot gotówki oznajmiając, że dysponuje nagraniami z wizerunkiem osób, a tablice rejestracyjne pojazdów ułatwią szukanie. Jeżeli osoby same się zgłoszą wówczas obejdzie się bez zarzutów. Jeżeli ludzie nie zaczną się sami zgłaszać to odpowiedzą prawnie za swoje wyczyny.

  • Podobno kilka osób zwróciło już pieniądze. Rekordzista przyniósł na komisariat kilka tysięcy uzbieranych dolarów.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny