Umowa o dzieło nie dla instruktora nauki jazdy

nauka jazdy

Szkoleniowiec może być zatrudniony na podstawie umowy-zlecenia. Tak orzekł Sąd Najwyższy, rozpatrując sprawę przedsiębiorcy. Ten swojemu pracownikowi przedkładał do podpisania umowy o dzieło – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Sprawą instruktora zatrudnionego przez OSK zainteresował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który uznał, że przychody powinny być oskładkowane. Bo zarobek na podstawie umowy-zlecenia jest obligatoryjnie objęty ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym i wypadkowym. 

„Jak ustalił ZUS , firma zawarła z inspektorem około 40 umów o dzieło. Przedmiotem każdej z nich było przeprowadzenie pełnego szkolenia określonej liczby kandydatów na kierowców, doprowadzenie ich do egzaminu państwowego i uzyskanie przez uczestnika kursu prawa jazdy. Płatnik składek nie sprawował nad wykonywaniem umów żadnego nadzoru merytorycznego. Zainteresowany sam układał plan szkolenia kierowców i realizował go, posługując się wypracowanymi przez siebie metodami pracy. Wynagrodzenie było ustalone w stawce kwotowej zależnej od liczby kandydatów do przeszkolenia. Jakość pracy nie miała wpływu na wysokość płacy. W zawartych na piśmie umowach nie określono dzieła, jakie ma być stworzone” – możemy przeczytać w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. 

3 komentarze do “Umowa o dzieło nie dla instruktora nauki jazdy”

  1. Pingback: สล็อต ฝากถอน true wallet เว็บตรง 888pg

  2. Pingback: College Private in iraq

  3. Pingback: auto swiper

Dodaj komentarz