Ubezpieczyciele mogą sprawdzać online w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym notatki policyjne z wypadków. 


Rolą nowej funkcjonalności, z której korzystają już najwięksi ubezpieczyciele mający 75% rynku jest przyspieszenie wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym w wypadkach. Informacje są udzielane wyłącznie firmom, w których uczestnicy wypadku wykupili polisę OC. Dzięki informatyzacji proces odbywa sie o wiele sprawniej, ponieważ ubezpieczyciel nie musi już oczekiwać na notatkę policyjną.

Notatka policyjna z miejsca wypadku zawiera:

  • czas i miejsce zdarzenia

  • okoliczności zdarzenie

  • informacja o uczestniczących pojazdach

  • wskazanie firmy ubezpieczeniowej, w której uczestnicy zdarzenia wykupili OC


Rocznie policja sporządza nawet 500 tysięcy notatek z miejsc wypadków. 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0