Od 6 do 12 potrwa ONZ-owski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem zostanie on poświęcony bezpieczeństwu pieszych. Tydzień BRD jest inicjatywą wpisującą się w Dekadę Działań na Rzecz BRD 2011-2020, której celem jest między innymi zminimalizowanie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych o 5 milionów.

Komisja Europejska ustanowiła 6 maja 2013 Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wiele krajów europejskich, w tym Polska, będzie organizować tego dnia festyny, programy i akcje promujące bezpieczne zachowania na drodze wśród dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników ruchu drogowego.


Komisja ds. Globalnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy FIA Foundation ogłosiła inicjatywę "The Long Short Walk", która ma wspierać obchody Tygodnia BRD. Projekt polega na zachęcaniu ludzi z całego świata do nakręcenia krótkiego filmu ze swoich spacerów, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc niebezpiecznych, oraz przesłaniu go za pomocą portali społecznościowych, do organizatorów akcji. Wszystkie przesłane filmy i zdjęcia z "krótkich" spacerów zostaną zmontowane w jeden "długi" spacer, który zostanie opublikowany podczas ONZ-owskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- stąd nazwa projektu "The Long Short Walk".


Szczegóły na stronie: http://www.makeroadssafe.org/longshortwalk/Pages/homepage.aspx i zapoznać się ze szczegółami projektu.


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0