Dziś tj. 21.10.2019 roku w siedzibie ITS odbył się briefing inaugurujący nową kampanię, której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdu. fot. Policja

  • Według ITS aż 98% polskich kierowców jest oślepianych podczas jazdy
Źle ustawione światła, kiepskiej jakości zamienniki lub nielegalne, niedopuszczone do użytku na drogach publicznych mocne żarówki to główne przyczyny oślepiania kierowców. Policja postanawia baczniej przyglądać się oświetleniu w pojazdach.

Partnerami akcji Twoje światła - nasze bezpieczeństwo są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

  • Podczas trwania akcji, w dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 roku odbędą się ogólnopolskie ,,dni otwarte" na stacja diagnostycznych posiadających patronat ITS i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach akcji na stacja biorących udział w kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia w swoich samochodach.
Policja przypomina, że prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych.

Jesień i zima to pory roku w których poprawne ustawienie świateł odgrywa dużą rolę w brd nie tylko po zmroku, ale także w godzinach porannych czy popołudniowych.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0