Tunel jest dla samochodów!

W Świnoujściu, po kilkudziesięciu latach oczekiwania, tunel łączący wyspy Uznam i Wolin został otwarty. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że tunele przeznaczone są dla samochodów!

W tunelu pod Świną mamy dwa pasy ruchu, każdy w przeciwną stronę i obowiązuje w nim ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nad przestrzeganiem tego ograniczenia  czuwa odcinkowy pomiar prędkości, który obejmuje całą długość tunelu. I co bardzo ważne, w tunelu obowiązuje zakaz zatrzymywania się, zakaz ruchu pieszych i rowerzystów. Kilka miesięcy temu internetową furorę zrobiły filmy z beztroskimi kierowcami zatrzymującymi się bez powodu w tunelu na tzw. “zakopiance”. Podobne zdjęcia zostały już zarejestrowane w Świnoujściu. Kierowcy beztrosko zawracają, bo nie chcą czekać w korku. Inni zatrzymują się, wysiadają z pojazdów i kręcą filmiki, robią selfie, a dookoła spacerują piesi. Pewnie jeszcze trochę wody wpłynie do Bałtyku zanim nauczymy się stosować przepisy regulujące ruch w tunelach.