,,Trzymaj Się Prawego Pasa” – policyjna akcja mająca upłynnić ruch drogowy

Nietypową akcję znacznie zwiększającą przepustowość na drodze przeprowadzili mundurowi ze Śląska. fot. Policja

  • Akcja miała charakter lokalny, dwudniowy, była przeprowadzona w dniach 9-10.01.2020
  • Na drodze: DK88 (Gliwice – Bytom) i DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1 – oraz na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) i DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4 prowadzili akcję mającą na celu przestrzeganie obowiązku jazdy prawym pasem na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Kierowcy bardzo często zapominają o tym ważnym przepisie, który mówi nam, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, a więc należy jechać skrajnym prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

Jeżeli nie wyprzedzamy innych pojazdów, a prawy pas jest wolny to w pierwszej kolejności to właśnie z prawego pasa powinniśmy korzystać. Za uporczywą jazdę lewym pasem podczas gdy prawy jest wolny grozi mandat do 200zł oraz 2 punkty karne.

Policyjny film z przeprowadzonej akcji można zobaczyć klikając tutaj – link.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny