Trzeźwy poranek, nietrzeźwy kursant

alkohol + kluczyki

W ramach akcji “Trzeźwy poranek”, szczecińska drogówka zatrzymała w niedzielę przy ul. Szosa Stargardzka do rutynowej kontroli elkę. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało u prowadzącego pojazd kursanta pół promila alkoholu.

W trakcie kontroli okazało się ponadto, że samochód osobowy marki Hyundai nie posiadał aktualnych badań technicznych. W związku z tym zatrzymano za pokwitowaniem dowód rejestracyjny pojazdu.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci ze szczecińskiego Dąbia, którzy przedstawią 19-letniemu kursantowi zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Mogą także wnioskować o zakaz prowadzenia pojazdów.

Osobną kwestią jest sprawdzenie odpowiedzialności instruktora nauki jazdy za nietrzeźwego kursanta. Z kolei brak aktualnych badań technicznych to wykroczenie.

jaz

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.