Trasy egzaminacyjne nie będą znane

ruch drogowy

Szczegóły tras egzaminacyjnych na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii nie będą już publikowane w internecie – zadecydowała Driving Standards Agency. Od 4 października przyszli kierowcy będą musieli wykazać się umiejętnością jazdy w nieznanym terenie.

Zmiana ma na celu dokładniejsze sprawdzenie przyszłych kierowców pod kątem bezpiecznej jazdy i odpowiednich reakcji podczas prowadzenia samochodu. Do tej pory każdy adept nauki jazdy mógł na podstawie trasy opisanej on line nauczyć się wszystkich szczegółów i podczas egzaminu jechać „z pamięci”.

– Chcemy, aby przyszli kierowcy potrafili jeździć bezpiecznie i odpowiednio reagowali w różnych sytuacjach na drodze. Nie sprzyja temu nauka jazdy na podstawie tras testowych, których można nauczyć się na pamięć – powiedziała Mike Penning, dyrektor DSA i dodała: – Wstrzymanie publikacji on line tras egzaminacyjnych pozwoli nam na lepsze sprawdzenie umiejętności prowadzenia samochodu przez kierowców.

Od 4 października podczas egzaminu na prawo jazdy każdy kierowca będzie zaliczał 10-minutową jazdę indywidualną, polegającą na prowadzeniu samochodu z punktu A do punktu B bez wytycznych egzaminatora. Dla ułatwienia można poprosić o schemat jazdy.

źródło:MojaWyspa.co.uk

 

3 komentarze do “Trasy egzaminacyjne nie będą znane”

  1. Pingback: polaris canada

  2. Pingback: mushroom chocolate 6lack

  3. Pingback: ข่าวบอล

Dodaj komentarz