Trasy egzaminacyjne nie będą znane

ruch drogowy

Szczegóły tras egzaminacyjnych na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii nie będą już publikowane w internecie – zadecydowała Driving Standards Agency. Od 4 października przyszli kierowcy będą musieli wykazać się umiejętnością jazdy w nieznanym terenie.

Zmiana ma na celu dokładniejsze sprawdzenie przyszłych kierowców pod kątem bezpiecznej jazdy i odpowiednich reakcji podczas prowadzenia samochodu. Do tej pory każdy adept nauki jazdy mógł na podstawie trasy opisanej on line nauczyć się wszystkich szczegółów i podczas egzaminu jechać „z pamięci”.

– Chcemy, aby przyszli kierowcy potrafili jeździć bezpiecznie i odpowiednio reagowali w różnych sytuacjach na drodze. Nie sprzyja temu nauka jazdy na podstawie tras testowych, których można nauczyć się na pamięć – powiedziała Mike Penning, dyrektor DSA.

 CZYTAJ DALEJ

Dodaj komentarz