Szczegóły tras egzaminacyjnych na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii nie będą już publikowane w internecie - zadecydowała Driving Standards Agency. Od 4 października przyszli kierowcy będą musieli wykazać się umiejętnością jazdy w nieznanym terenie.

Zmiana ma na celu dokładniejsze sprawdzenie przyszłych kierowców pod kątem bezpiecznej jazdy i odpowiednich reakcji podczas prowadzenia samochodu. Do tej pory każdy adept nauki jazdy mógł na podstawie trasy opisanej on line nauczyć się wszystkich szczegółów i podczas egzaminu jechać „z pamięci”.


- Chcemy, aby przyszli kierowcy potrafili jeździć bezpiecznie i odpowiednio reagowali w różnych sytuacjach na drodze. Nie sprzyja temu nauka jazdy na podstawie tras testowych, których można nauczyć się na pamięć - powiedziała Mike Penning, dyrektor DSA.


 CZYTAJ DALEJ

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0