Mimo głośnych sprzeciwów posłów opozycji większość członków sejmowej komisji infrastruktury przyjęła poselski projekt nowelizacji ustawy o kierujących.

Przypomnijmy, że przesunięciu o trzy lata mają ulec zapisy w jakikolwiek sposób związane z Centralną Ewidencją Kierowców. Chodzi przede wszystkim o okres próbny po otrzymaniu po raz pierwszy prawa jazdy kategorii B, obowiązkowe szkolenia w okresie pomiędzy 4 - 8 miesiącem oraz kursy reedukacyjne.


Piątkowe posiedzenie komisji infrastruktury, będące jednocześnie pierwszym czytaniem poselskiego projektu PO w Sejmie, przebiegało w bardzo burzliwej atmosferze.


- Ustawa o kierujących pojazdami była gotowa dwa lata temu. Mieliście tyle czasu, żeby przygotować się do zmian. Nic w tej sprawie nie zrobiliście. To wstyd zostawiać nas z tym chłamem - mówiła posłanka Anna Paluch (PiS).


- Traktujecie nas jak chłystków, dopiero rano przed posiedzeniem komisji dostaliśmy projekt nowelizacji ustawy. Kiedy mieliśmy się z nim zapoznać? Teraz sami będziecie musieli uporać się z tym bałaganem - wtórował jej Andrzej Adamczyk (PiS).


Jednak oburzenie opozycyjnych posłów na nic się zdało. Wniosek posłanki Paluch o odrzucenie nowelizacji nie został przyjęty. W odpowiedzi część posłów opuściła salę, reszta zajęła się projektem i po kilkunastu minutach go zaakceptowała.


 


Posiedzenie komisji infrastruktury można obejrzeć tutaj: http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=7CEC8C93AA5EFA3AC1257AD300589662


 


jaz


 

Marek Spychalski felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0