Toruń: Egzaminatorzy będą unikać korków

nauka jazdy

Nowe trasy egzaminacyjne wyprowadzą „elki” z miast – tak postanowił WORD w Toruniu, jednak pomysł dzieli mieszkańców.

Idea jest taka, żeby samochody egzaminacyjne nie stały w korkach, które są bardzo częste, szczególnie w centrach miast. Egzaminatorzy, aby temu zapobiec, opracowali dodatkowe trasy przejazdów, wiodące również przez peryferia. Ma to wyprowadzić zdających z centrum, a co za tym idzie – odciążyć ulice w godzinach szczytu. Pomysł podzielił jednak mieszkańców.

Jedni twierdzą, że wszystkie samochody z literą „L” powinny definitywnie zniknąć z centrum miast, jeśli nie na stałe, to przynajmniej w godzinach szczytu. Ta część mieszkańców obawia się, że spanikowani i wystraszeni kursanci stwarzają niepotrzebne zagrożenie wśród podenerwowanych kierowców, a do tego spowalniają ruch.

Jest również grupa ludzi, którzy uważają, że korek jest jedną z naturalnych sytuacji w ruchu drogowym i kandydat na kierowcę musi koniecznie nauczyć się skutecznie w nim poruszać. Urzędnicy WORD-u podkreślają natomiast, że otworzyli sobie furtkę. W razie np. remontu drogi czy paraliżujących korków egzaminator może wybrać alternatywną trasę. Czy to zrobi – to jego decyzja.

mp/RMF

 

 

3 komentarze do “Toruń: Egzaminatorzy będą unikać korków”

  1. Pingback: pgslot

  2. Pingback: molly drug use icd 10,

  3. Pingback: ราคาบอลวันนี้

Dodaj komentarz