Tłumy łodzian po motocyklowe prawo jazdy

motocykl

Nawet 20 kandydatów na motocyklistów codziennie podchodzi do egzaminu na prawo jazdy kategorii A w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Smutnej. Chętnych jest tak wielu, że dyrekcja rozważa uruchomienie dodatkowych terminów w soboty.

Maj i czerwiec to miesiące, kiedy do egzaminów na motocyklowe prawo jazdy podchodzi rekordowo dużo kandydatów.

W tym roku do egzaminu podeszło już blisko tysiąc chętnych. To o ok. 10-15 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ostatnich latach.

– Maj i czerwiec to zwykle miesiące, kiedy chętnych na prawo jazdy kat. A zdecydowanie przybywa – mówi Łukasz Kucharski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Z myślą o tych, którzy w tygodniu pracują lub do Łodzi wracają tylko na weekendy, planujemy egzaminy w soboty.

Egzamin na motocyklowe prawo jazdy kategorii A składa się z części teoretycznej i praktycznej. Po zdanej teorii, kandydat na motocyklistę musi poprawnie zaliczyć część praktyczną – również składającą się z 2 etapów. Pierwszy to manewry na placu (m.in. jazda po tzw. ósemce, slalom pomiędzy pachołkami). Drugi etap to jazda po mieście, po wyznaczonej i z góry znanej trasie.

Podczas sprawdzania umiejętności w ruchu miejskim, egzaminator jedzie w samochodzie za motocyklem i obserwuje manewry oraz zachowanie kierującego jednośladem. Ma z nim kontakt radiowy i w ten sposób się porozumiewają.

Za egzamin na prawo jazdy kat. A trzeba zapłacić 162 zł – praktyczny kosztuje – 140 zł, teoretyczny – 22 zł.

 źródło: Ekspress Ilustrowany

 

2 komentarze do “Tłumy łodzian po motocyklowe prawo jazdy”

  1. Pingback: sidegra

  2. Pingback: read more

Dodaj komentarz