TIR-y będą wracać do kraju w święta

TIR powracający do kraju z zagranicy będzie się mógł poruszać również w święta.

Przypominamy, że dzisiaj weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. Nr 148, poz. 1040).

Przepisy zawarte w ww. rozporządzeniu wprowadzają dodatkowe zwolnienie z obowiązkowych ograniczeń dotyczących zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t., na obszarze kraju, w dni wolne od pracy, w dni poprzedzające dni wolne od pracy oraz w okresie letnim.

Zwolnienie dotyczy pojazdów powracających z zagranicy do własnego przedsiębiorstwa w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem do korzystania ze zwolnienia jest posiadanie przez kierowcę ważnej miesięcznej lub rocznej karty (dotychczas tylko rocznej karty) opłaty za przejazd po drogach krajowych.

mp

Źródło www. mi.gov.pl

 

4 komentarze do “TIR-y będą wracać do kraju w święta”

  1. Pingback: fryd carts for sale

  2. Pingback: Authentic Jordan Shoe Pallets for Sale

  3. Pingback: http://www.tdgtmp.org.tw/netlink/hits.php?id=4&url=https://ecgma.co.za/

  4. Pingback: click site

Dodaj komentarz