Termin kasowania punktów karnych- już znany

Ukazał się już Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji w sprawie określenia terminu oraz zakresu wdrożenia w sprawie rozwiązań technicznych umożliwiających usuwanie punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. 

Możliwość usuwania tzw. punktów karnych wraca już 17 września. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego, zagrożeni przekroczeniem limitu punktów karnych z pewnością ucieszą się z powrotu kursów umożliwiających ich redukcję. Dzięki uczestnictwu w jednodniowym kursie raz na pół roku suma punktów karnych na koncie kierowcy może zmniejszyć się o 6. 
Firma e-kierowca dokłada wszelkich starań, aby redukcja punktów karnych nie odbywała się na zasadzie biernego odsiedzenia teoretycznego szkolenia, ale aby kierowcy nagminnie łamiący przepisy mieli szansę w rzeczywisty sposób zweryfikować swoje postępowanie. Zależy nam na wprowadzeniu aktywnego uczestnictwa oraz kształtowaniu świadomości  poprzez wdrożenie kształcenia kompetencji przewidywania rzeczywistych rozwijających się zagrożeń w ruchu drogowym. Wszystko w oparciu o najnowocześniejszą technologię i aktualne, nowatorskie metody nauczania.