W 2018 roku 59% dziennych zgłoszeń do straży miejskiej w Warszawie dotyczyło kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

W całym 2018 roku Straż Miejska w stolicy przyjęła 627 767 zgłoszeń dotyczących zagrożeń na terenie miasta Warszawa. 370 573 zgłoszenia to ,,skargi" na kierowców. Średnio wychodzi nieco ponad 1015 zgłoszeń na dobę.
Co 120 sekund w 2018 roku Straż Miejska w Warszawie odbierała telefon dotyczący nieprzepisowego parkowania.

Prawie wszystkie telefony dotyczące kierowców zostały wykonane przez innych mieszkańców stolicy. Tylko 20% zgłoszeń do Straży Miejskiej pochodziło od innych służb mundurowych jak policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna.

Na podstawie zdjęć strażników miejskich wystawiono 204 836 wezwań dotyczących błędnego parkowania. Najczęściej błędnie zaparkowany samochód znajdziemy w dzielnicy:

  • Śródmieście - 16%,

  • Wola - 13%,

  • Praga Południe - 12%.

  • Najlepiej parkują mieszkańcy dzielnicy Wesoła, Rembertów oraz Wawer - to właśnie tutaj straż miejska wystawiła najmniej wezwań.


5968 - tylu kierowcom się udało uniknąć odholowania pojazdu ponieważ przyszli na miejsce zanim laweta odholowała ich auto na tzw. ,,parking depozytowy". 14 570 się jednak spóźniło i po swoje auto musieli się udać w inne, ,,droższe" miejsce parkingowe.


Najbardziej jednak smuci fakt, że 1573 auta zostały odholowane za zajęcie miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych bez odpowiednich uprawnień.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0