Tarnowski magistrat rozważa uruchomienie tzw. "wysuniętej placówki" w największej galerii handlowej w regionie - Gemini Park. Będzie tam można m.in. złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy, a potem zrobić zakupy. O sprawie poinformowała Gazeta Krakowska.

Jak ustalili dziennikarze - oficjalny wniosek do prezydenta Tarnowa w tej sprawie złożył kilka dni temu radny Grzegorz Kądzielawski. Zainspirowali go znajomi z Rzeszowa.


Tamtejszy urząd uruchomił punkt obsługi mieszkańców w galerii handlowej Millenium Hall. Kądzielawski namawia władze Tarnowa na zainstalowanie przyczółku magistratu w Gemini Park Tarnow. - Mieszkańcy korzystający z oferty galerii mogliby przy okazji załatwić ważne sprawy - przekonuje Gazetę Krakowską.


Decyzji na temat utworzenia biura w galerii na razie nie ma. Magistrat analizuje, czy taki krok będzie opłacalny i spotka się z wystarczającym odzewem. - Nie ma się co obawiać o brak zainteresowania - uspokaja Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. W Millenium Hall rzeszowianie mogą złożyć wniosek o wydanie lub wymianę dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu albo dokonać wpisu do ewidencji działalności gospodarczej czy meldunku. - Od chwili otwarcia tego biura w październiku obsłużyliśmy już kilka tysięcy klientów - mówi Chłodnicki.


Tarnów rozważa umożliwienie załatwiania w takiej placówce spraw pozostających w gestii wydziału komunikacji, czyli np. przyjmowania wniosków o wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.


 


Źródło: Gazeta Krakowska


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0