Tarnobrzeg: Kupiłeś fałszywe prawo jazdy? Zgłoś to na policję

policja

Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Przypomina, że kto sam ujawni przestępstwo, nie podlega karze.

Jak poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek, wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy ze Staszowa (Świętokrzyskie) i Tarnobrzega.

Jak informuje PAP – sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów. Dotychczas w śledztwie zarzuty postawiono trzem osobom. Dwie z nich zostały w kwietniu zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia sama zgłosiła się do prokuratury.

Podejrzani za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy, powołując się na wpływy i znajomości. Jedna z zatrzymanych osób pracowała w ośrodku egzaminującym kandydatów na kierowców, a druga – w szkole jazdy w Staszowie. Trzecia również miała uczestniczyć w korupcyjnym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tys. zł.

Za wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

 

7 komentarzy do “Tarnobrzeg: Kupiłeś fałszywe prawo jazdy? Zgłoś to na policję”

  1. Pingback: here are the findings

  2. Pingback: browse around this website

  3. Pingback: polaris

  4. Pingback: https://www.rbudde.in/tools/ExternalRedirect.php?redirect=https://fujitsu-siemens-b2c.de

  5. Pingback: is 1p lsd legal in usa​,

  6. Pingback: บทความแทงบอล lsm99

  7. Pingback: วิเคราะห์บอล

Dodaj komentarz