Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Przypomina, że kto sam ujawni przestępstwo, nie podlega karze.

Jak poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek, wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy ze Staszowa (Świętokrzyskie) i Tarnobrzega.


Jak informuje PAP - sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów. Dotychczas w śledztwie zarzuty postawiono trzem osobom. Dwie z nich zostały w kwietniu zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia sama zgłosiła się do prokuratury.


Podejrzani za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy, powołując się na wpływy i znajomości. Jedna z zatrzymanych osób pracowała w ośrodku egzaminującym kandydatów na kierowców, a druga - w szkole jazdy w Staszowie. Trzecia również miała uczestniczyć w korupcyjnym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tys. zł.


Za wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Źródło: PAP


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0