Ministerstwa Infrastruktury i Cyfryzacji zapowiadają zniesienie obowiązku posiadania nalepki kontrolnej z numerem tablic i wprowadzenie możliwości zachowania przez nowego właściciela pojazdu dotychczasowych tablic rejestracyjnych.
Oznacza to, że tablice rejestracyjne będą przynależne do pojazdu od momentu zarejestrowania go w Polsce do chwili sprzedaży poza granicę kraju lub złomowania. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych oraz rezygnacja z nalepki kontrolnej to oszczędność czasu i sumy  99,50 zł.

Zapowiadana jest  likwidacja karty pojazdu. Wejście w w życie tej zmiany, podobnie jak pozostałych opisanych wyżej, zapowiadane jest na rok 2019. Technologicznie, elektroniczna baza CEPiK jest wydolna i gotowa,  natomiast niektóre zmiany wymagają szerszej nowelizacji prawa.

Ministerstwo cyfryzacji zapowiada wprowadzenie innych zmian, tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości CEPiK. Planowane są

  • zniesienie tymczasowego dowodu rejestracyjnego

  • możliwość rejestracji samochodu online

  • wygenerowane elektronicznie potwierdzenie będzie miało moc dokumentu urzędowego


Od 1 października kierowcy zwolnieni są  z obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Warto pamiętać, że nadal mamy obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0