Tablice rejestracyjne na całe “życie” pojazdu

Ministerstwa Infrastruktury i Cyfryzacji zapowiadają zniesienie obowiązku posiadania nalepki kontrolnej z numerem tablic i wprowadzenie możliwości zachowania przez nowego właściciela pojazdu dotychczasowych tablic rejestracyjnych.

Oznacza to, że tablice rejestracyjne będą przynależne do pojazdu od momentu zarejestrowania go w Polsce do chwili sprzedaży poza granicę kraju lub złomowania. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych oraz rezygnacja z nalepki kontrolnej to oszczędność czasu i sumy  99,50 zł.

Zapowiadana jest  likwidacja karty pojazdu. Wejście w w życie tej zmiany, podobnie jak pozostałych opisanych wyżej, zapowiadane jest na rok 2019. Technologicznie, elektroniczna baza CEPiK jest wydolna i gotowa,  natomiast niektóre zmiany wymagają szerszej nowelizacji prawa.

Ministerstwo cyfryzacji zapowiada wprowadzenie innych zmian, tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości CEPiK. Planowane są

  • zniesienie tymczasowego dowodu rejestracyjnego
  • możliwość rejestracji samochodu online
  • wygenerowane elektronicznie potwierdzenie będzie miało moc dokumentu urzędowego

Od 1 października kierowcy zwolnieni są  z obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Warto pamiętać, że nadal mamy obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.