Szkolenie kierowców na samochodach elektrycznych to już nie fanaberia ani obietnice bez pokrycia. To rzeczywistość i szansa: dzięki współpracy portalu prawko.pl/elektryczne z odziałem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie kandydaci na kierowców mogą odbyć jazdy w samochodzie elektrycznym i przekonać się jak to jest… kierować elektrykiem.  • Nauka i jazda bez stresu


Na początku było trochę niepewności. Ale efekt przerósł najbardziej optymistyczne oczekiwania- zarówno kursantów, jak i prowadzącego lekcję instruktora. Już po dwóch godzinach kursu… kandydaci na kierowców doskonale radzą sobie podczas jazdy, a najtrudniejsze dla wielu kierowców manewry: ruszanie pod górę, włączanie się do ruchu, przejazd przez skrzyżowanie- nie stanowią jakiegokolwiek problemu! Silnik nie krztusi się, nie gaśnie, nie trzeba pamiętać o stopniowym zwalnianiu pedału sprzęgła i jednoczesnym naciskaniu pedału gazu po wrzuceniu biegu pierwszego, bo silnik się zadławi.

Chcesz jechać do przodu, wciskasz przycisk „D”, do tyłu- „R”, parkujesz- „P”.  Już pierwsze zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że wielu kursantów zrezygnuje z próby uzyskania prawa jazdy z uprawnieniem do prowadzenia pojazdów a ręczną skrzynią biegów!
 "Po co się męczyć i stresować, skoro mogę nauczyć się jeździć bez zbędnej presji. Tym bardziej, że mam możliwość zdawania w tym samochodzie egzaminu praktycznego!" To reprezentatywna opinia zebrana wśród osób, które już jeżdżą podczas kursu samochodem elektrycznym


  • Elektryczna „L”-ka to wyższa jakość szkolenia kierowców


 Pierwszym instruktorem, który zdecydował się podjąć wyzwanie i szkolić na samochodzie elektrycznym jest Eugeniusz Matuszak, który przez 45 lat pracy nauczył jeździć setki kierowców! I sam jest pod wrażeniem tempa przyswajania praktycznych umiejętności jazdy przez kursantów, a poza tym:
brak stresu nierozerwalnie związanego ze zmianą biegów bardzo pozytywnie wpływa na jakość kształcenia przyszłego kierowcy. Nie tracimy czasu na wielokrotne powtarzanie manewru ruszania z miejsca, bo w samochodzie elektrycznym jest on banalnie prosty. Dzięki temu więcej jeździmy, pokonujemy więcej skrzyżowań. Kursant może skoncentrować się na dynamicznie zmieniającej się sytuacji na drodze. Nauka jazdy w samochodzie o napędzie elektrycznym to nie tylko ułatwienie życia kandydatom, to przede wszystkim kształcenie kierowcy, który będzie po drogach poruszał się bezpieczniej!” 


  • Elektrycznie = ekologicznie = modnie


 Oczywiście ważnym aspektem jest także ochrona środowiska. Postawy proekologiczne są jedną z cech charakterystycznych pokolenia Z- obecnych dziewiętnasto- i dwudziestolatków, którzy stanowią większość osób zgłaszających się na kursy nauki jazdy. To z jednej strony moda, a z drugiej już świadomość konieczności skutecznego ograniczania emisji zanieczyszczeń. Ośrodek Szkolenia Kierowców, który naucza w pojeździe elektrycznym, będzie zarówno wpisywał się w aktualną modę, jak i utrwalał ekologiczny styl życia młodego pokolenia.
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0