Szkolenia okresowe: Wymień stare na nowe

Stowarzyszenie KIEROWCA.PL informuje o wycofywaniu z rynku rekomendowanych przez nie dotąd płyt DVD z materiałami do szkoleń okresowych.

Spółka e-kierowca, która jest wydawcą tych płyt, wymienia je na kody dostępu do kursów komputerowych. Jak wspominają przedstawiciele spółki, powodem są ciągłe zmiany przepisów – od momentu wprowadzenia obowiązku szkoleń okresowych ustawa Prawo o ruchu drogowym zmieniła się aż 27 razy, zaś przepisy regulujące transport drogowy 14 razy. Dlatego swoją rekomendację dla płytowej wersji szkoleń okresowych wycofało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.

 

Czas na zmiany

– Minęły już dwa lata od wprowadzenia na rynek materiałów do szkoleń okresowych, które wydaliśmy na płytach DVD – mówi Agnieszka Brożek z działu obsługi klienta spółki e-kierowca. – Od tamtego czasu materiał tam zawarty znacznie się zdezaktualizował. Chcąc więc zapewnić odpowiednią jakość merytoryczną naszych produktów, zdecydowaliśmy się na ich aktualizację. Zwróciliśmy jednocześnie uwagę na fakt, że w przypadku płyt DVD aktualizacja jest kłopotliwa ze względów logistycznych. Stąd zapadła decyzja, że nowa wersja szkoleń okresowych będzie dostępna jedynie w wersji komputerowej. Pozwoli to nam na stały nadzór nad treściami tam zawartymi i szybką reakcję na zmiany w przepisach.

Aktualność materiałów to, jak wiemy, gorący temat nie tylko wśród szkoleniowców, ale i wśród urzędników, którzy zwracają uwagę na merytoryczną stronę materiałów przeznaczonych do szkoleń kierowców zawodowych. – Zważywszy na to, że zmian w przepisach było zbyt wiele, zdecydowaliśmy się wycofać naszą rekomendację dla nieaktualnej płytowej wersji szkoleń okresowych – mówi Krzysztof Ledzion z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. – O decyzji wycofania naszej rekomendacji dla produktu poinformowaliśmy już urzędy wojewódzkie, więc ośrodki, które zdecydują się na dalsze użytkowanie nieaktualnych wersji materiałów, będą to robiły na własną odpowiedzialność.

 

Co w miejsce starego?

W związku ze zmianami wydawca (spółka e-kierowca) zorganizował akcję wymiany płyt (które straciły rekomendację) na kody do komputerowej wersji SO 2.0, która nadal tę rekomendację posiada. – Akcja objęła dwa etapy. W pierwszym odkupiliśmy od naszych klientów płyty ze szkoleniami okresowymi, a w zamian otrzymali oni kody do uaktualnionych szkoleń okresowych, które będą realizowane na komputerach w ośrodkach klientów – tłumaczy Agnieszka Brożek. – W etapie drugim przeprowadzona zostanie ogólnopolska akcja informacyjna, chcemy bowiem jak najszerzej poinformować środowisko o wynikach przedsięwzięcia.

Co zmieniło się w nowej wersji szkoleń okresowych? Jak informuje zarząd e-kierowcy – zmiany będą spore, bowiem oprócz aktualizacji wszystkich aktów prawnych, zmodyfikowane zostaną treści, układ oraz forma graficzna poszczególnych modułów szkoleniowych. Dla przykładu w module numer 7, czyli „Bezpieczna jazda samochodem ciężarowym lub autobusem”, będzie aż o 83 grafiki więcej niż w wersji poprzedniej.

 

Przedsiębiorcy skorzystają

– Wymieniając płyty DVD na oprogramowanie wspomagające kształcenie, zmieniasz całą filozofię prowadzenia szkoleń okresowych. Korzyści są wielopłaszczyznowe – mówi Agnieszka Brożek. – Dzięki temu przedsięwzięciu przedsiębiorcy zyskają nie tylko najnowszą wiedzę i gwarancję bycia zawsze na bieżąco, ale i możliwość znacznego obniżenia kosztów szkoleń. W przypadku kursów komputerowych redukowane są bowiem koszty wykładowców i wynajmu dużej sali, co oznacza, ze zajęcia dla pojedynczych kursantów są równie opłacalne, jak dla dużych grup. Dodatkowo korzystający z nich dołączają do grona elitarnych ośrodków, stosujących nowoczesne rozwiązania, co również jest ważne w dzisiejszych czasach.

Po zakończeniu wymiany płyt rozpocznie się ogólnopolska kampania informacyjna skierowana do urzędników oraz mediów związanych z branżą szkoleń kierowców, którą poprowadzi Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL. Wtedy to zaprezentowane będą dane o ośrodkach, które zdecydowały sie na stosowanie kursów komputerowych. Akcja ma potrwać do 1 czerwca br. Jednak im szybciej przedsiębiorca odeśle zdezaktualizowane materiały, tym więcej kodów dostanie. W sprawie szczegółów akcji można się skontaktować z działem obsługi klienta pod numerem telefonu: (91) 487 83 32 lub drogą elektroniczną: [email protected].

red

 

2 komentarze do “Szkolenia okresowe: Wymień stare na nowe”

  1. Pingback: ดูหนังใหม่ Netflix Viu

  2. Pingback: ฟิล์มกรองแสง

Dodaj komentarz