Zarząd województwa łódzkiego zdecydował się w zeszłym tygodniu odwołać ze stanowiska Łukasza Kucharskiego, szefującemu do tej pory WORD-owi Łódź. Wnioskowało o to Centralne Biuro Antykorupcyjne. Co ciekawe, stało się to w momencie, w którym jest blisko sfinalizowania umowy na budowę nowej siedziby ośrodka.

Dlaczego Kucharskiego postanowiono zwolnić? Otóż według CBA, dyrektor łódzkiego WORD-u, jednocześnie będąc prezesem zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, naruszył ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące punkcje publiczne.

KSD WORD  szkoli
– Jest to stanowisko CBA – wyjaśnia Joanna Blewąska, rzeczniczka prasowa marszałka województwa łódzkiego. – Należy jednak uwzględnić to, że dyrektor Kucharski pełnił funkcję prezesa nieodpłatnie oraz fakt, że stowarzyszenie ma w swoim regulaminie zapisaną możliwość prowadzenia działalności gospodarczej. Ta działalność polegała m.in. na organizowaniu szkoleń dla pracowników WORD-u.

Takie szkolenia odbywały się co najmniej kilka razy w roku. Co ciekawe, jedno z nich prowadzili funkcjonariusze… Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Czy zwolniony Kucharski będzie… nowym dyrektorem WORD-u?

Smaczku całej sprawie dodają dwie kwestie. Pierwsza to taka, że Kucharski nie jest już dyrektorem WORD-u, więc nie może być jednocześnie prezesem KSD WORD. Dlatego organizacja musi wybrać nowego szefa. Kiedy to się stanie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jutro dyrektorzy WORD-ów mają zaplanowane spotkanie. A druga? Otóż w końcu łódzki WORD znalazł w końcu firmę, która spełniła wymagania postępowania przetargowego na budowę nowej siedziby ośrodka. Ma ona się mieścić  na Nowym Józefowie. Koszt? Prawie 14 mln zł brutto.

Póki co obowiązki Kucharskiego ma pełnić jego dotychczasowy zastępca, Tomasz Kacprzak. Ale już niedługo zarząd województwa powinien powołać na stanowisko dyrektora nową osobę. „Dziennik Łódzki” pisze, że być może będzie nią... Łukasz Kucharski. Bowiem były już dyrektor nie jest prezesem KSD WORD organizującego szkolenia (co wytknęło Centralne Biuro Antykorupcyjne), poza tym zarząd województwa spełnił zalecenie CBA i go odwołał.

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0