Szczepienia instruktorów – Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Instruktorzy nauki jazdy nie wejdą do pierwszej grupy dobrowolnych szczepień przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Powód? Brak szczepionek.

Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na apel Stowarzyszenia Kierowca PL i trzech innych organizacji branżowych. W podpisanym przez dyrektora Departamentu Innowacji MZ Jarosława Kieszka piśmie czytamy, że „branża szkoleniowa kandydatów na kierowców nie jest uprawniona do wcześniejszych szczepień i instruktorzy nauki jazdy zostaną zaszczepieni na warunkach ogólnych. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje przebieg szczepień przeciwko COVID-19 i analizuje postulaty różnych grup zawodowych, w tym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.PL. Niemniej jednak, głównym czynnikiem determinującym dynamikę procesu szczepień jest liczba dostępnych szczepionek. Tempo dostaw szczepionek niestety uniemożliwia na obecnym etapie dalsze rozszerzanie grup priorytetowych.”

Wniosek do resortu zdrowia złożyły: Stowarzyszenie Kierowca.PL, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców, Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców i Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców.