Szczecin: sprawdź bezpłatnie stan techniczny pojazdu

stacja kontroli pojazdów

Dziś w godzinach 12-18 przy ulicy Klonowica 14 mieszkańcy Szczecina mogą bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

Akcję bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdy zorganizował Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem KIEROWCA.PL. – Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas pokona niebawem setki kilometrów, aby odwiedzić groby bliskich. Aby ta podróż była bezpieczna warto sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów – przekonuje Zenon Butkowski ze szczecińskiej drogówki.

Kierowcy, którzy zjawią się w wyznaczonych godzinach na terenie ZSS przy ul. Klonowica 14 będą mogli przekonać się jak w ich samochodach spisują się m.in. hamulce i akumulatory. Diagności przyjrzą się również ustawieniom świateł oraz skontrolują stan zawieszenia.

W ramach akcji rozdawane są również upominki, które ufundowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL. Będą to kamizelki odblaskowe, apteczki i mierniki wysokości bieżnika. – Wszyscy wiemy, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w dniach, gdy ruch jest wzmożony. – mówi Rafał Matuszak ze Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. – Chcemy, aby dzięki takim akcjom kierowcy przypomnieli sobie, jak wiele zależy od sprawnego i przygotowanego do trasy samochodu.

Kierowcy mogą ponadto na własnej skórze przeżyć dachowanie samochodu. Wszystko dzięki dostarczonego na miejce przez WORD Szczecin symulatora dachowania. To nowy nabytek ośrodka, który, jak donoszą pracownicy WORD-u, będzie dostępny dla kierowców przy okazji podobnych przedsięwzięć.

Jak informują organizatorzy do godziny 13 z przeglądu skorzystało 15 kierowców.

mp