Szczecin: Młodzież rywalizowała w turnieju motoryzacyjnym

W tym roku jest to już XV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, a eliminacje województwa zachodniopomorskiego odbyły się 27 kwietnia na Torze Kartingowym w Szczecinie.

W skład Zachodniopomorskiego Komitetu Organizacyjnego Turnieju wchodzą Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (Szczecin), Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego (Koszalin), Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.

Pierwsza część eliminacji to sprawdzian teoretyczny, składający się z dwóch testów jeden dotyczy znajomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, drugi obejmuje wiedzę ogólną o historii motoryzacji.

Do części praktycznej turnieju należy: jazda sprawnościowa motorowerem, sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarda”.

Najlepszą, tegoroczną drużyną w województwie okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie i będzie ona reprezentowała województwo zachodniopomorskie podczas Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Myślenicach.

Na drugim miejscu podium stanęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, a na trzecim z Zespołu Szkół nr 10 z Koszalina. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Marcin Sztajnert (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie), drugim Damian Wróbel, a trzecim Mariusz Bała (obydwoje z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie).

Nagrody dla zawodników ufundowali: Komitet Organizacyjny Turnieju, Wydawnictwo WINFOR, Szkoła Nauki Jazdy KAROL, Moto Ars oraz Moto-Akcesoria.

Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Szczecin oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, natomiast patronat medialny Polskie Radio Szczecin, Głos Szczeciński oraz MM Moje Miasto.

Z roku na rok zainteresowanie takimi turniejami wzrasta, a prezentowany przez uczestników poziom wiedzy znajduje odzwierciedlenie w spadku liczby wypadków drogowych z udziałem młodych rowerzystów oraz motorowerzystów.

 źródło: WORD Szczecin

 

1 komentarz do “Szczecin: Młodzież rywalizowała w turnieju motoryzacyjnym”

  1. Pingback: this content

Dodaj komentarz