Szara strefa była, jest i będzie

  • Czy wprowadzenie nowych regulacji podatkowych w ramach Nowego Ładu, stanowiących dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorców, spowoduje powiększenie szarej strefy, także w ośrodkach szkolenia kierowców?
  • Gościem programu Porozmawiajmy o Branży była Aleksandra Gawora Grzegorzak, specjalista księgowości i kadr w firmie E-Kierowca.

„Szara strefa była, jest i będzie, ona zapewne nie zniknie. Jeżeli zapowiedzi zostaną spełnione, to pokusa z pewnością będzie. Jednak uważam, że należy na spokojnie poczekać do momentu, w którym będziemy mieli odpowiednie akty prawne, które faktycznie będą regulowały te wszystkie zapowiedzi”.

Zdaniem Aleksandry Gawory Grzegorzak na razie bazujemy na informacjach medialnych, oświadczeniach. Do świadomego podejmowania decyzji brakuje jeszcze konkretów. Żadna z zapowiedzi nie jest bowiem ubrana w akty prawne, które zapewniałyby im odpowiednią regulację.

„Tak naprawdę nie mamy więc w ogóle pewności, czy to o czym teraz rozmawiamy zostanie w ogóle zrealizowane”