"Mając na uwadze kontekst społeczny, bo problem z wydawaniem prawa jazdy dotyczy wielu obywateli, apelujemy do przedstawicieli administracji rządowej i stosownych ministerstw o powagę i zaangażowanie w skuteczną zmianę aktualnej sytuacji" - czytamy w oświadczeniu, które zarząd Sygnity zamieścił w formie ogłoszenia w czwartkowej "Gazecie Wyborczej".

Chodzi o problem z dostępem do tzw. profilu kandydata na kierowcę, który został przygotowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. 


W oświadczeniu czytamy także, że system informatyczny opracowany przez konsorcjum ITS/Sygnity dla większości WORD-ów jest "w pełni gotowy do działania". Przeprowadzono na nim ok. 16 tys. egzaminów teoretycznych. Zarząd Sygnity tłumaczy, że problemy z dostępem do PKK nie mają źródła w dostarczonym przez nich rozwiązaniu informatycznym, próba pobierania opłat za dostęp do profilu przez PWPW nosi znamiona praktyk monopolistycznych. Potwierdzać to mają opinie prawne i stanowiska Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Konwentu Marszałków Województw.


Skąd pomysł na zamieszczenie oświadczenia w formie ogłoszenia? "Zarząd Sygnity pragnie przedstawić stanowisko w obliczu nieobiektywnych publikacji i wypowiedzi publicznych".


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0