Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia.. grzesznika fot. Youtube

  • Ponad 75% ofiar śmiertelnych wśród pieszych w Warszawie to seniorzy.
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich w ramach kampanii pod hasłem ,,Obudź się!" zrealizował świetny spot. Film trwa ponad 3,5 minuty, posiada iście gwiazdorską obsadę i mam nadzieję, że dotrze do zamierzonej grupy wiekowej.

Piotr Fronczewski wcielił się w św. Piotra, który w swoim biurze przyjmuje petentkę chcącą dostać się do raju. Tłumaczy jej, że na nic znajomość 10 przykazań, aktywność modlitewna, dobre relacje z proboszczem czy świetne opiekowanie się wnukami skoro na drodze popełnionych zostało wiele wykroczeń. Petentka dostaje jednak drugą szansę i na koniec budzi się w plastikowym worku na środku ulicy skąd przechodząc na czerwonym świetle trafiła do ,,biura świętego Piotra".

Można by stwierdzić, że zamiast poprawić infrastrukturę ,,zwalamy winę na seniorów", ale prawda jest zupełnie inna. Każdy by chciał żeby wszędzie były przejścia dla pieszych tak skonstruowane, aby nie kolidowały z samochodami. Niestety w 100% nie jest to wykonalne, a spot powstał po to by dać do myślenia seniorom, że pewnych rzeczy robić nie wolno.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0