Policja podsumowała okres świąt Bożego Narodzenia na drogach, czyli 24-29.12.2019.

  • W świątecznym okresie na drogach było mniej wypadków o 9,4% w porównaniu do roku ubiegłego
  • W świątecznym okresie na drogach było mniej ofiar śmiertelnych o 25,2% niż w roku poprzednim
  • W świątecznym okresie na drogach było mniej rannych o 6,6% niż w roku poprzednim
W sumie na polskich drogach w okresie świątecznym przez 5 dni doszło do 322 wypadków w których niestety śmierć poniosły 37 osoby, a 394 zostały ranne. W czasie świąt funkcjonariusze zatrzymali aż 958 nietrzeźwych kierowców.

źródło Policja
  • W dniu dzisiejszym trwa ogólnopolska akcja Policji ,,Myśl trzeźwo". Celem akcji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Miejmy nadzieję, że po hucznej nocy z wieloma toastami żaden kierowca nie wsiądzie za kierownicę.
Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0