Suwałki: właściciel OSK skazany za gwałt

aresztowanie mężczyzny przez policję

Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat właściciela suwalskiej szkoły nauki jazdy Wojciecha P., oskarżonego o zgwałcenie 20-letniej kursantki.

Wyrok zapadł w czwartek. To już drugi proces w tej sprawie. W pierwszym sąd uniewinnił oskarżonego. W drugim postępowaniu w sądzie rejonowym, po rozpatrzeniu dodatkowej opinii psychologa, sąd dał wiarę zeznaniom kobiety i uznał winę właściciela szkoły. Ten odwołał się od wyroku, ale sąd w procesie apelacyjnym utrzymał wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu dla oskarżonego. Sąd uznał jedynie, że skazany zapłaci nie 10 a 5 tys. zł zadośćuczynienia kobiecie. Sąd uznał, że nie ma powodów, by nie dać wiary kobiecie. Wszystko przemawia – zdaniem sądu – za tym, że została zgwałcona. Sąd utajnił przebieg rozprawy ze względu na dobro osobiste pokrzywdzonej.

Wojciech P. został oskarżony o to, że w 2006 r. podstępem zwabił po lekcji jazdy swoją kursantkę do jednego z pomieszczeń ośrodka szkolenia i tam ją zgwałcił. Poszkodowana nie poinformowała o tym wówczas nikogo. Dopiero, kiedy jej siostra chciała pójść do tej samej szkoły na kurs prawa jazdy, powiedziała o gwałcie rodzinie, a ta zawiadomiła prokuraturę. Poszkodowana kobieta ukończyła kurs prawa jazdy, a egzamin zdała za pierwszym podejściem. Sąd nakazał także wypłatę 5 tys. zł zadośćuczynienia kobiecie. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

2 komentarze do “Suwałki: właściciel OSK skazany za gwałt”

  1. Pingback: NFL|NFL NEWS| Patrick Mahomes |

  2. Pingback: Buy Caluanie Muelear Oxidize Australia

Dodaj komentarz