" Standardy sprawdzania stanu zdrowia starszych kierowców z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego zyskują coraz szersze zainteresowanie z powodu prognoz demograficznych w Europie- dynamiczny przyrost liczby kierowców powyżej 75 roku życia w najbliższych dekadach. Obecnie 16% Europejczyków to osoby powyżej 65 roku życia, a 4% ma ponad 80 lat. W 2040 roku będzie to odpowiednio: 25% i 8%. Prognozy statystyczne OECD wskazują, że już w roku 2030 25% kierowców w Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii stanowić będą osoby powyżej 65 roku życia"  

O wymaganych badaniach medycznych, opiniach naukowych i statystykach przeczytacie już wkrótce w wiosennym wydaniu kwartalnika Szkoła Jazdy!
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0