SPS ADR już na rynku!

SPS ADR

W sprzedaży jest już pierwszy w Polsce System Profesjonalnego Szkolenia (SPS) do kursu przewozu towarów niebezpiecznych. Jego dystrybucją zajmuje się Kierowca.pl.

System Profesjonalnego Szkolenia będzie składał się z trzech elementów: Vademecum Wykładowcy (płyt DVD z gotowymi wykładami) oraz kursu internetowego i podręcznika dla kursanta. SPS został opracowany przez ekspertów i przygotowany z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oraz atrakcyjnej stylistyki. Jego największym atutem jest uporządkowanie wszystkich elementów według jednego schematu. Każda lekcja składa się z tematów, a każdy temat rozpoczyna się od wskazania jego podstawy prawnej i kończy podsumowaniem oraz ćwiczeniami. Dzięki temu SPS pozwala uczyć się w dowolnym czasie i konfiguracji.

Producentem SPS ADR jest Wydawnictwo Winfor, specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dydaktycznych i pomocy naukowych dla instruktorów i kandydatów na kierowców (wcześniej Winfor wypuścił na rynek m.in. SPS kat. B oraz SPS kat. A).

Vademecum

System prezentacji multimedialnej utworzonej w technologii DVD umożliwiający przystępna prezentację ok. tysiąca grafik i zdjęć wraz z lektorem do każdego z nich. To cztery kompletne kursy podzielone na spotkania: kurs podstawowy ADR (24 godziny), kurs specjalistyczny – cysterny (16 godzin), kurs specjalistyczny – klasa 1 – materiały wybuchowe (8 godzin), kurs specjalistyczny – materiały promieniotwórcze (8 godzin). Profesjonalne wykłady zostały przygotowane przez ekspertów z branży. Vademecum pełni rolę zarówno kompendium wiedzy, jak i przewodnika. Dzięki niemu wykładowca ma dostęp do wszystkich materiałów niezbędnych w przygotowaniu kolejnych wykładów. Vademecum pomaga także prowadzić zajęcia w ciekawszy i zarazem uporządkowany sposób. Co więcej, uczestnicy kursów prowadzonych z użyciem Vademecum mogą utrwalać swoją wiedzę, dzięki spójnemu z nim podręcznikowi i kursowi internetowemu w ramach Systemu Profesjonalnego Szkolenia. Vademecum jest niezwykle proste w obsłudze. Wykłady mogą być prowadzone przy użyciu odtwarzacza DVD lub komputera.

Podręcznik

Nowoczesny podręcznik do przewozów towarów niebezpiecznych będący znakomitym wsparciem kursów ADR. Układ podręcznika odpowiada zakresowi tematycznemu bloków programowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie kursów dokształcających dla kierowców przewożących towary niebezpieczne. Wiedzę teoretyczną w zakresie ADR oraz praktyczne aspekty wykonywania zawodu kierowcy przewożącego towary niebezpieczne, poczynając od podstawowych obowiązków kierowcy, przez właściwe oznakowanie pojazdów, na działaniach zapobiegawczych i środkach bezpieczeństwa kończąc, ujęto w formie kursu podstawowego i kursów specjalistycznych (w formie ośmiu spotkań). Ogrom niezbędnej do przekazania wiedzy został zademonstrowany w nowatorski sposób z wykorzystaniem nowoczesnych form graficznych oraz atrakcyjnych materiałów fotograficznych. Podręcznik został wzbogacony o Tabelę A – wykaz towarów niebezpiecznych wraz z objaśnieniami oraz wzory dokumentów. Podręcznik stworzony przez ekspertów ma 431 stron.

Kurs internetowy

Dopełnieniem SPS jest kurs internetowy, tzw. e-learning. Dzięki niemu każdy kursant może przy własnym komputerze jeszcze raz przejrzeć przerobione na wykładzie tematy i sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując testy. Jednocześnie w każdej chwili widzi poziom swojego zaawansowania i sam decyduje czy i kiedy zrobić przerwę. Kurs internetowy składa się z ok. tysiąca slajdów oraz 150 pytań. Jest zintegrowany z podręcznikiem i Vademecum.

Dodatkowo SPS uzupełniono o aplikację: Wykaz Towarów Niebezpiecznych, czyli wyszukiwarkę towarów niebezpiecznych i jego wymagań szczególnych (dostępna pod adresem www.prawojazdy.com.pl/AplikacjaADR/) oraz Generator List Kursantów do CEPiK (rozwiązanie umożliwiające tworzenie automatyczne list kursantów w formacie zgodnym z CEPiK ułatwiające ewidencję szkolonych kierowców) oraz wkładkę z instrukcjami pisemnymi kierowcy jako dodatek do podręcznika (4-stronnicowy dokument wymagany w transporcie towarów niebezpiecznych, który musi znajdować się w kabinie kierowcy).

Jak zamówić SPS ADR

Wydawnictwo można zamówić dzwoniąc do Kierowcy.pl pod nr tel. (091) 441 89 51 lub kontaktując się bezpośrednie z terenowymi przedstawicielami handlowymi: 507 291 383, 515 106 618, 519 333 667.

SPS ADR jest dostępny także w sklepie Winforu. Zamów TUTAJ.

Dodaj komentarz