Sprawdź punkty karne online: 362 000 osób w 2018

362 tysiące osób skorzystało w 2018 roku z usługi “Sprawdź swoje punkty karne online”. Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podkreśla, że usługa dostępna w ramach e-administracji jest w pełni bezpieczna.

“Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba. Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć”.

Sumę naszych punktów karnych możemy sprawdzić dzięki systemowi CEPiK, który zapewnia aktualny dostęp do danych z ewidencji kierowców, którzy naruszyli zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dane można pobrać w formacie PDF oraz wydrukować. Warto jednak pamiętać, że taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny, a nie moc dokumentu urzędowego. W związku z tym instytucja, której zechcemy go przedstawić może nie uznać tych informacji za wiążące i domagać się zaświadczenia z komisariatu policji.

Jak sprawdzić sumę punktów karnych

  1. zakładamy Profil Zaufany
  2. logujemy się na stronie obywatel.gov.pl
  3. wybieramy kategorię “Pojazdy i kierowcy”, a następnie “Sprawdź swoje punkty karne”
  4. po przekierowaniu przez stronę- logujemy się na konto Profilu Zaufanego
  5. zostajemy przekierowani automatycznie na konto obywatel.gov.pl
  6. na ekranie widzimy sumę punktów karnych.
  7. Życzymy aby wyświetlił Ci się poniższy wynik- oczywiście mamy na myśli interpretację w pierwszym punkcie 🙂

 

 

 

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.