Mandat z fotoradaru stacjonarnego od straży gminnej lub miejskiej można wyrzucić do kosza. Tak wynika ze stanowiska prokuratury generalnej dotyczącym wykorzystywania przez straż gminną (miejską) stacjonarnych urządzeń rejestrujących tzw. fotoradarów stacjonarnych.

Zdaniem Prokuratury Generalnej zakres uprawnień straży gminnej (miejskiej) w zakresie tzw. kontroli fotoradarowej został ograniczony do możliwości utrwalania wykroczeń naruszających przepisy ruchu drogowego za pomocą urządzeń rejestrujących o charakterze przenośnym lub znajdujących się w niepozostającym w ruchu pojeździe, na którym urządzenie to zostało zainstalowane.


- Porównanie treści przepisów art. 129b ust. 4 i art. 129g ust. 1 Prawa o ruchu drogowym prowadzi do wniosku, że świadomym zabiegiem legislacyjnym ustawodawcy było ograniczenie możliwości używania przez straż gminną (miejską), w celu wykrywania wykroczeń drogowych, urządzeń rejestrujących do tych o charakterze przenośnym, nieprzymocowanych do podłoża w sposób trwały, czyli niestacjonarnych - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Prokuratury Generalnej.


mp


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0