Spowodowali wypadek i zostawili rannego kolegę bez pomocy

Szczecińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po wypadku samochodowym zbiegli z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe umierającego kolegę. Obaj byli pijani. Jeden z nich kierował mając dwa promile alkoholu w organizmie. Toyota corolla jadąca ze zbyt dużą prędkością Kanałem Parnickim, zjechała na prawą stronę jezdni i uderzyła w stalową barierę ochronną.

Kilka minut później policjant jadący na inne zdarzenie, zobaczył ten rozbity samochód a w nim na przednim siedzeniu pasażera – nieprzytomnego, ciężko rannego mężczyznę. Policjant natychmiast wezwał pomoc. Od świadków zdarzenia policjant dowiedział się, że autem jechali jeszcze dwaj mężczyźni – kierowca i pasażer, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. Po przedstawionym opisie funkcjonariusz skojarzył, że chwilę wcześniej jadąc na zdarzenie, widział mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Chwilę później policjant zatrzymał dwóch mężczyzn. Po sprawdzeniu ustalono, że zatrzymani to właśnie ci, którzy wybiegli z pojazdu i uciekli z miejsca zdarzenia. Ich kolega w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala.

Zatrzymani byli w stanie upojenia alkoholowego. Jeden z nich (kierujący) miał dwa promile alkoholu w organizmie, drugi ponad 2,5 promila. Po wytrzeźwieniu, w czasie przesłuchania żaden z nich nie przyznawał się do spowodowania wypadku. Winą za całe zdarzenie obarczali siebie nawzajem.

Na podstawie zeznań świadków oraz zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów, 34-letniemu mieszkańcowi Szczecina przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Drugi zatrzymany – 38-latek – odpowie za to, że nie pomógł rannemu po wypadku. Wczoraj obaj mężczyźni zgodnie z decyzją sądu trafili na dwa miesiące do aresztu. Ranny w wypadku mężczyzna w szpitalu walczy o życie.

mp/policja

 

6 komentarzy do “Spowodowali wypadek i zostawili rannego kolegę bez pomocy”

  1. Pingback: superkaya88

  2. Pingback: mescaline for sale in usa

  3. Pingback: เจ็บคอ

  4. Pingback: penis fillers

  5. Pingback: Nocode test automation tool

  6. Pingback: Fernald Belcampo

Dodaj komentarz