Komenda Miejskiej Policji w Radomiu i Płocku otrzymała specjalistyczne pojazdy, których zadaniem jest badanie zawartości spalin silników samochodowych oraz emitowanego przez nie hałasu. Wszystko w trosce o środowisko. fot. Policja.pl
Transport drogowy to bez wątpienia ważna gałąź gospodarki, która ma istotny wpływ dla nas wszystkich. Niestety jest to także źródło zanieczyszczeń. Na skutek spalania paliwa w silniku do powietrza trafia tlenek węgla, azotu, cząstki stałe, metale ciężkie oraz inne zanieczyszczenia szkodliwe dla środowiska i naszego organizmu.

W ramach dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie KWP w Radomiu zakupiła dwa mobilne stanowiska do kontroli w garnizonie mazowieckim.

  • Każde mobilne stanowisko to samochód typu kombivan mający na wyposażeniu analizator spalin, dymomierz, przyrząd do pomiaru hałasu tzw. sonometr oraz przetwornicę.

  • Auta trafiły do KMP w Radomiu oraz Płocku.


Zadaniem specjalistycznych pojazdów jest kontrola pojazdów celem wyeliminowania z dróg niesprawnych technicznie pojazdów, które emitują zwiększoną liczbę spalin oraz nadmierny hałas.

Maksymalne natężenie hałasu nie może być większe niż:

  • 93 dB w samochodach benzynowych

  • 96 dB w samochodach diesel`a

  • 94 dB w przypadku motocykla z silnikiem mniejszym niż 125cm3

  • 96 dB w przypadku motocykla z silnikiem większym niż 125cm3.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0