Bieżącej komunikacji z kierowcami służyć ma uruchomiony właśnie system SMS Info. To element akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“. Każdy kto wyśle SMS na numer 70567 w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. otrzyma informacje o sytuacji na drogach krajowych w wybranym województwie.

Do tej pory będący w trasie kierowca mógł czerpać bieżącą informację o sytuacji na drogach tylko z rozgłośni radiowych. Po raz pierwszy w Polsce uruchomiono akcję, w której kontakt z kierowcą odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu komórkowego. W ten nowatorski sposób dostarczane będą informacje m.in. o utrudnieniach na drogach, wytyczonych objazdach, alternatywnych trasach dojazdowych czy ostrzeżenia pogodowe.


Każdy, kto zechce otrzymywać takie wiadomości w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. musi wysłać SMS pod numer 70567 wpisując w jego treść kody województw, przez które zamierza w te dni podróżować (kody publikujemy poniżej; są one także dostępne na stronie internetowej www.weekendbezofiar.pl). W jednej wiadomości wpisać można maksymalnie trzy kody, oddzielając każdy z nich kropką, np. DS.OP.SL - dolnośląskie, opolskie, śląskie. SMS wysłany pod numer 70567 kosztuje 50 gr + VAT, a regulamin akcji dostępny jest na stronie www.weekendbezofiar.pl.


Kody województw: DS - dolnośląskie, KP ¬- kujawsko-pomorskie, LB - lubelskie, LS - lubuskie, LD - łódzkie, MP - małopolskie, MZ - mazowieckie, OP - opolskie, PK - podkarpackie, PL ¬- podlaskie, PM - pomorskie, SL - śląskie, SK - świętokrzyskie, WM - warmińsko-mazurskie, WP - wielkopolskie, ZP - zachodniopomorskie.


 mur

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0