SMS pomoże bezpiecznie dojechać

telefon komórkowy

Bieżącej komunikacji z kierowcami służyć ma uruchomiony właśnie system SMS Info. To element akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“. Każdy kto wyśle SMS na numer 70567 w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. otrzyma informacje o sytuacji na drogach krajowych w wybranym województwie.

Do tej pory będący w trasie kierowca mógł czerpać bieżącą informację o sytuacji na drogach tylko z rozgłośni radiowych. Po raz pierwszy w Polsce uruchomiono akcję, w której kontakt z kierowcą odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu komórkowego. W ten nowatorski sposób dostarczane będą informacje m.in. o utrudnieniach na drogach, wytyczonych objazdach, alternatywnych trasach dojazdowych czy ostrzeżenia pogodowe.

Każdy, kto zechce otrzymywać takie wiadomości w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. musi wysłać SMS pod numer 70567 wpisując w jego treść kody województw, przez które zamierza w te dni podróżować (kody publikujemy poniżej; są one także dostępne na stronie internetowej www.weekendbezofiar.pl). W jednej wiadomości wpisać można maksymalnie trzy kody, oddzielając każdy z nich kropką, np. DS.OP.SL – dolnośląskie, opolskie, śląskie. SMS wysłany pod numer 70567 kosztuje 50 gr + VAT, a regulamin akcji dostępny jest na stronie www.weekendbezofiar.pl.

Kody województw: DS – dolnośląskie, KP ¬- kujawsko-pomorskie, LB – lubelskie, LS – lubuskie, LD – łódzkie, MP – małopolskie, MZ – mazowieckie, OP – opolskie, PK – podkarpackie, PL ¬- podlaskie, PM – pomorskie, SL – śląskie, SK – świętokrzyskie, WM – warmińsko-mazurskie, WP – wielkopolskie, ZP – zachodniopomorskie.

 mur

Dodaj komentarz