Słupsk: zdawał prawko po pijaku

Prawie półtora promila alkoholu miał we krwi kursant, który przyszedł w poniedziałek zdawać egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.Słupsk: zdawał prawko po pijaku

Nietrzeźwy kursant wpadł około godz. 12. Jak informuje słupska policja, 23-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, poprawnie wykonał zadania na placu manewrowym. Następnie egzaminator wsiadł razem z nim do samochodu, aby kontynuować egzamin na ulicach miasta. W czasie wyjeżdżania z terenu WORD egzaminator poczuł od kierującego pojazd kursanta alkohol. Samochód z kursantem zawrócono i wezwano policję. – Policjanci wykazali u egzaminowanego 1,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Mężczyzna trafi przed sąd, który orzeknie najprawdopodobniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Oznacza to, że przez najbliższy czas niedoszły kierowca nie będzie mógł zdawać egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz