Slalomy, ósemki. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dwie szkoły będą reprezentowały Szczecin w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Są to: SP nr 20 i Gimnazjum nr 7.

Impreza odbyła się w środę i czwartek. Turniej miał charakter dwuetapowy. Część teoretyczna rozegrała się na terenie Zespołu Szkół Samochodowych. Uczniowie szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap turnieju, czyli jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 37. Najwięcej punktów karnych dzieci otrzymywały na torze przeszkód. Tam do pokonania był slalom między tyczkami, jazda rowerem po tarce, równoważni, przenoszenie przedmiotu oraz ósemka.

W całym turnieju zwyciężyły: Szkoła Podstawowa nr 20 i Gimnazjum nr 7. Obie placówki wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju w Podgrodziu. Wyłoniono także zwycięzców indywidualnych. Okazali się nimi Jakub Góra (Szkoła Podstawowej nr 41) i Daniel Prokop (Gimnazjum nr 7).

red

1 komentarz do “Slalomy, ósemki. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

  1. Pingback: niches youtube

Dodaj komentarz