Skuteczny fotoradar na motocyklistów-piratów?

W przeciwieństwie do tradycyjnych fotoradarów, które wykonują wyłącznie zdjęcia zbliżającego się pojazdu, system testowany na ulicy Radzymińskiej w Warszawie umożliwia identyfikację jednośladu dzięki skomunikowaniu kamery z fotoradarem. Kamera zarejestruje widok tyłu pojazdu, czyli umożliwi identyfikację motocykla: to z tyłu mocowane są tablice rejestracyjne jednośladów.  Stosunkowo tanie i łatwe do wprowadzenia rozwiązanie jest stosowane i sprawdziło się w krajach Europy Zachodniej.

Obecnie analizowane  są:

  • możliwości techniczne urządzenia w praktyce
  • kwestie formalno-prawne zezwalające na identyfikację motocyklisty i wykorzystanie materiału dowodowego w procesie prowadzonych czynności w sprawach o wykroczenia.

Statystycznie, rok 2017:

  • 2240 wypadków drogowych, w których uczestniczyli motocykliści (motocykliści zostali uznani za sprawców 915 wypadków)
  • 231 ofiar śmiertelnych wśród motocyklistów i ich pasażerów
  • 1825 motocyklistów rannych.

 

 

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.