Škoda dla niepełnosprawnych

samochód szkoleniowy dla osób niepełnosprawnych

24 maja br. ruszyło kolejne szkolenie z L-Driving dla osób niepełnosprawnych, organizowane przez Szkołę Auto.

Szkolenia, umożliwiające osobom z dysfunkcjami narządów ruchu zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów, organizowane są w ramach programu Start 2 przy współpracy ze Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów START. Stowarzyszenie START prowadzi ciągłą rekrutację i weryfikację chętnych do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach, w pełni dofinansowanych z PFRON.

W trakcie trwającego dwa tygodnie szkolenia zostanie przeszkolonych 10 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kurs składał się będzie z 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin szkolenia praktycznego, prowadzonego przy wykorzystaniu trzech samochodów Skoda Fabia przystosowanych do różnych rodzajów niepełnosprawności.

„Szkolenie ma charakter obozu sportowego. Jesteśmy praktycznie 24 godziny do dyspozycji kursantów. Mamy doskonałe samochody, doskonały program szkoleniowy i dzięki temu kursanci, podchodząc do egzaminu, są bardzo dobrze przygotowani – w efekcie ponad 70% osób zdaje egzamin przy pierwszej próbie”, powiedział Michał Cichosz – kierownik OSK Szkoła Auto.

Do tej pory w szkoleniach L-Driving, prowadzonych przez Szkołę Auto, wzięło udział już kilkudziesięciu niepełnosprawnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego przebieg szkolenia (dostępny po kliknięciu w ikonę po prawo).

Škoda angażuje się w pomoc niepełnosprawnym nie od dziś. Przyjazne Auto to program prowadzony przez Skoda Auto Polska S.A. na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i urozmaicenie możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami dzięki zwiększeniu ich mobilności.

Dla osób niepełnosprawnych Skoda Auto Polska S.A. przygotowała ofertę specjalną na zakup samochodu. Możliwość skorzystania z rabatu dotyczy klientów, którzy ukończyli i zdali kurs prawa jazdy w programie L-driving oraz klientów niepełnosprawnych posiadających dokument poświadczający dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń. Oferta dotyczy wszystkich modeli Škoda. Specjalne korzyści przewidziane są również dla osób decydujących się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Szczegóły preferencyjnej oferty handlowej dostępne są we wszystkich salonach Škoda w Polsce. Oferta jest ograniczona i obowiązuje do odwołania lub do 31.12.2010r.

 źródło: SKoda-auto

Dodaj komentarz