Do dalszego etapu przetargu na wdrożenie systemu informatycznego w mazowieckich WORD-ach nie przeszło dwóch murowanych faworytów: PWPW i Sygnity. O warty 5,7 mln zł kontrakt walczyć będzie pięć innych firm.

Chęć udziału w postępowaniu zgłosiło 12 podmiotów: konsorcjum Bull Polska - AMG.net - Bull SAS (Warszawa), Unizeto Technologies (Szczecin), konsorcjum ENIGMA Systemy Ochrony Informacji - COMP (Warszawa), MIS (Wrocław), konsorcjum MADKOM S.A. - MADKOM sp. z o.o. (Gdynia), S&T Services Polska (Warszawa), PWPW (Warszawa), PENTACOMP Systemy Informatyczne (Warszawa), 4system Polska (Zielona Góra), Comarch (Kraków) oraz Sygnity. W następnym etapie przetargu wystartuje pierwsze pięć wymienionych firm. Z kolei Comarch i Sygnity nie były brane pod uwagę. Dlaczego? Potrzebne dokumenty nie zostały przedstawione w wymaganym terminie.


W jakim celu mazowieckie WORD-y zdecydowały się ogłosić przetarg? Powód jest prosty. Obecna umowa, która została podpisana z PWPW/HP obowiązuje tylko przez rok.


Ogłoszenie przetargowe na jednolity system informatyczny dla wszystkich mazowieckich ośrodków zostało opublikowane pod koniec listopada. Przetarg realizuje kancelaria prawna Ćwik i Partnerzy. Czas trwania zamówienia został wyznaczony od 1 lutego do 30 czerwca tego roku.


Jak czytamy w opisie zamówienia, dotyczy ono stworzenia autorskiej aplikacji zintegrowanego systemu teleinformatycznego dla potrzeb przeprowadzenia egzaminów państwowych na prawo jazdy, który będzie jednolity dla wszystkich WORD-ów w województwie mazowieckim. Kolejnym punktem jest wdrożenie zintegrowanego systemu teleinformatycznego u wszystkich użytkowników i przeprowadzenie testów wdrożeniowych, szkoleń personelu oraz testów końcowych systemu u wszystkich użytkowników. Wymienia się tu również m.in. sprzedaż praw autorskich majątkowych do stworzonego i wdrożonego systemu i jego serwis. Wartość zamówienia to 5,7 mln zł netto


Jakub Ziębka


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0