Seniorzy się szkolą

Starsi kierowcy statystycznie powodują mniej wypadków na drogach niż młodsi ludzie. Ich reakcja na sytuację na drodze jest wolniejsza, ale seniorzy zdają sobie z tego sprawę i po prostu jeżdżą wolniej, bezpieczniej. Prawie 700 seniorów z woj. mazowieckiego weźmie udział w szkoleniach poprawiających ich umiejętności za kierownicą.

  • Około 700 seniorów z woj. mazowieckiego zostanie przeszkolonych z bezpiecznej jazdy.
  • Pierwszymi uczestnikami programu zwiększającego bezpieczeństwo byli seniorzy z Radomia.
  • Szkolenie trwało 6 godzin i zawierało część teoretyczną oraz praktyczną.

30 seniorów z Radomia nabywało nowe lub doskonaliło dotychczasowe umiejętności prowadzenia pojazdu na torze w Modlinie. Kierowcy do pokonania mieli slalom między przeszkodami, awaryjne hamowanie ale także testy na koncentrację, Na koniec odbyły się zajęcia z psychologiem.

Seniorzy byli zadowoleni ze szkoleń. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że takie cykliczne ,,testy” powinien mieć każdy kierowca. Kolejni seniorzy, także z Radomia będą się szkolić pod koniec sierpnia. Szkolenia dla kierowców  po 55 roku życia powstały z inicjatywy samorządu woj. mazowieckiego. Za finansowanie zajęć odpowiada Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz WORDy.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny