Egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać także w miastach wskazanych przez sejmik województwa na wniosek marszałka województwa - taką poprawkę wprowadził Senat w noweli ustawy o kierujących.

Zmiany poparło 81 senatorów, jeden był przeciw. Teraz ustawa wróci do Sejmu.


Przypominamy, że nowela autorstwa posłów PO zezwalać ma marszałkom na tworzenia punktów egzaminacyjnych na kategorie AM, A1, A2, A, B1 oraz B we wszystkich miastach prezydenckich nie tylko tych posiadających prawa powiatu. Będzie to około 40 nowych miast:


Inowrocław, Lubin, Ostrowie Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Pabianice, Głogów, Tomaszów Mazowiecki, Kędzierzyn Koźle, Stalowa Wola, Bełchatów, Mielec, Tczew, Świdnica, Zgierz, Ełk, Pruszków, Racibórz, Zawiercie, Starachowice, Legionowo, Wodzisław Śląski, Puławy, Radomsko, Starogard Gdański, Skarżysko Kamienna, Wejherowo, Kutno, Otwock, Zduńska Wola, Kołobrzeg, Żyrardów, Nowa Sól Oświęcim, Bolesławiec, Knurów.


mp

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0