Sejm przegłosował nowelizację ustawy

Za zmianami w ustawie o kierujących pojazdami było 249 posłów (PO, PSL, SLD), przeciw – 182 (PIS, SP i RP). Głosowanie odbyło się w piątek.

Wcześniej na wniosek klubu PiS posłowie odrzucili poprawki mające przesunąć całą ustawę o rok.

Przypomnijmy, że nowelizacja przesuwa o trzy lata zapisy w jakikolwiek sposób związane z Centralną Ewidencją Kierowców. Chodzi przede wszystkim o okres próbny po otrzymaniu po raz pierwszy prawa jazdy kategorii B, obowiązkowe szkolenia w okresie pomiędzy 4 – 8 miesiącem oraz kursy reedukacyjne.

Teraz nowelizacją zajmą się senatorowie, swój podpis musi złożyć też prezydent.

 

jaz

18 komentarzy do “Sejm przegłosował nowelizację ustawy”

 1. Tak też Pan Prezydent podpisze bubla 18 stycznia (przeddzień zmian), a my dopiero wtedy będziemy przygotowywać się do zmian wynikających z tej ustawy. Brawo!! Chory kraj.. chory ustawodawca!! Czy ktoś widział te nowe jednolite testy na prawo jazdy?? Czy ktokolwiek widział ten system teleinformatyczny, który mamy zainstalować w naszych OSK celem łączenia się ze starostwami?? Przekląbym, ale się powstrzymam..

 2. No oczywiście przegłosowali….teraz Senat i Prezydent klepną bo co im tam zależy….i tak nie mają pojęcia o naszej branży więc podpisać i cześć.
  A my póki co nic nie widzieliśmy(ani testów ostatecznych,ani systemów,ani wreszcie ostatecznej ustawy) …
  Brawo!Zobaczymy co będzie po 19.01….

 3. Nie ma jak przepchnąć badziewie, no i nie przejmować się jakim cudem OSK mają przygotować się w hiper tempie do zmian.Niedługo komisja tworząca ustawę i organy ustawodawcze będą brać się za tworzenie poprawek do bubla jakim jest ustawa,no ale oni raczej nie mają zwyczaju przejmować się jak to wpływa na pomioty (przedmioty ?) zainteresowane.Chciałbym wiedzieć ile panowie z komisji tworzącej ustawę otrzymują wynagrodzenia za jedno spotkanie.Powinni się zrzec całej kasy za wszystkie swoje posiedzenia.Słowo posiedzenie pasuje,bo chyba tylko przychodzą sobie posiedzieć i od czasu do czasu pomyśleć jak wk…wić przedsiębioców.

 4. Witajcie hmm mamy 21wiek i komputery muszą byc bez nich nie można życ . A tu dołożyli wam obowiązków ,sami jesteście winni, ukrywacie marne dochody, wypisujecie lewe zaświadczenia , to trzeba było szarą strefę zlikwidowac . A jak się jest przy ,,marnym korycie”czytaj (O.S.K.) a dojdą nowe obowiązki to jest Źle.Jaka ustawa by nie była to zawsze będzie coś nie tak. Zacznijcie się szanowac a tu kurs prawa jazdy za 999zł chciałbym poznac tych właścicieli i dowiedziec się jak oni to robią ?

 5. Czy Wy się naprawdę łudzicie że te zmiany ktoś robić z myślą o OSK (nie licząc tych mega dużych bogatych które będą namaszczone tytułem Super OSK) lub być może kogoś z P-Osłów obchodzą Kursanci kandydaci na prawko ???
  Ustawa zmiany miały pomóc zrobić dobrry interes firmie która buduje system informatyczny no i tym kilku Super OSK, którym ciężko było ceną konkurować z małymi firmami.

  1. No to drodzy koledzy czy nie możemy sie skrzyknąć na przemarsz do Wawy albo w każdym wielkim mieście , bo to jest żenada,,, w TV CISZA, nikt nic nie mówi a jak sie nie mówi to jest przyzwolenie , skończmy marudzić proponuje marsz w każdym mieście

  2. Nowa Ustawa ma podnieść BRD. Takie jest jedno z założeń. I mają świętą rację. BRD będzie większe. I nie dlatego, że to jest „super” ustawa. Patrząc na podejście kursantów do nauki teorii i tego co potrafili pokazać przy „starych” testach to na „nowych” będą padać jak kawki. Mniej „młodych” kierowców = mniej kolizji i wypadków. Po co podnosić wiek, ustawa wystarczy. I w ten magiczny sposób BRD w Polsce osiągnie poziom krajów z czołówki Europy. Cel uświęca środki. Nie jestem przeciwny wbrew temu co napisałem „nowym” testom, to tylko obserwacja własna.

  3. Pingback: Blackjack Casino เกมไพ่

  4. Pingback: try this website

  5. Pingback: buy weed online

  6. Pingback: ติดตั้ง ais fiber

Dodaj komentarz