“Samochody autonomiczne”- konferencja na temat wyzwań dla prawa w Polsce

Już za kilka lat samochody autonomiczne staną się codziennym widokiem na drogach. Ich obecność to wyzwanie w wielu obszarach, min. prawa. Właśnie dlatego Okręgowa Rada Adwokacka zaprasza na konferencję ‘Samochody autonomiczne”, która poświęcona będzie ocenie adekwatności obecnie obowiązujących przepisów oraz ewentualnej potrzebie ich nowelizacji. 

Oprócz diagnozy obecnej sytuacji prawnej dyskutowana będzie także kwestia możliwej odpowiedzialności wykroczeniowej, karnej, cywilnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem aut autonomicznych.

Udział w konferencji, która rozpocznie się w sobotę 1 grudnia, o godzinie 10.00 potwierdzili:

  • Arkadiusz Krupa, sędzia sądu rejonowego
  • Agata Rewerska, adwakat
  • Michał Baranowski, ekspert w zakresie automobilności, dziennikarz
  • Włodzimierz Zientarski, specjalista branży motoryzacyjnej, dziennikarz
  • Łukasz Zboralski, ekspert Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dziennikarz

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie i zapewne niebawem także na polskich drogach pojawią się samochody samojeżdzące, nie wymagające udziału kierowcy. Wprowadzenie na drogi nowego rodzaju pojazdu, wymaga upewnienia się, że obowiązujące przepisy nadążają za rozwojem branży samochodowej bądź wprowadzenia przez ustawodawcę odpowiednich nowelizacji. 

Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest nieodpłatny.  Organizatorzy zapraszają:  Warszawa, al. Ujazdowskie 49, sala im. Krajewskiego.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.